Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
IBK Kungälv
SummerCamp 2019

Inför Summer Camp 2019, 12 - 16 augusti i Kastellegårdshallen
2019-08-08 14:36
Hej i sommarvärmen!
Nu på måndag är det äntligen dags, då startar årets Summer Camp 2019. Nytt för i år är att vi behöver målsmans godkännande, om era barn tillåts lämna hallen själva utan att ni hämtar. Lämna ifyllt dokument som ni finner på länken nedan.
http://www.ibkkungalv.se/dokument/?ID=232737
Välkomna, vi ses på måndag!

Program måndag till torsdag

08:00 Hallen öppnar

08:30 Upprop därefter uppvärmning

09:00 Träningen startar grupp 1 och 2 i hall, grupp 3 utomhus (om vädret tillåter)

10:15 Grupperna roterar grupp 2 och 3 i hall, grupp 1 utomhus

11:30 – 12:00 Lunch, matsedel se nedan

12:15 Träning startar 1 och 3 i hall, grupp 2 utomhus.

13:30 Fruktpaus

13:45 Dagens sista passet är gemensam

15:00 Slut för dagen och spelarna hämtas i hallen.

 

Program fredag

08:00 Hallen öppnar

08:30 Upprop och uppvärmning

09:00 SC 2019 turnering

11:45 SC 2019 turnering slut

12:00 Lunch, matsedel se nedan

13:00 Summer Camp 2019 avslutas

 

Viktig information
Ta med:

-     -  Kläder för inomhus och utomhus aktiviteter, har ni en utomhusklubba ta med den…..

-     -  Kom ihåg att märka upp era barns kläder.

-     -  Målvakter tar med målvaktsutrustning (finns även att låna i hallen)

-     -  Barn bör ha ätit frukost eftersom lunch serveras först 11.30

-      - De barn som tillåts lämna hallen utan hämtning, behöver ha med godkännande från målsman, se separat dokument, länk ovan.

-      - Föräldrars kontaktuppgifter har vi via Sportadmin

 

Matsedel vecka 33

Måndag: Köttbullar/falafel med pasta

Tisdag: Korv Stroganoff serveras med ris

Onsdag: Oxpytt

Torsdag: Panerad fisk, remouladsås, potatis

Fredag: Kycklingsallad

 

Ansvariga på plats är 
Anna Westling 076 340 26 33

Louise Vegelius 070 671 42 40

För respektive grupp är har vi följande indelning av ledare från våra ungdomslag 
Grupp 1

Hannes Andersson

Lukas Westling

 

Grupp 2

Agnes Börjesson

Alice Sandkvist

Alice Westling

 

Grupp 3

Calle Björkdahl Carlsvärd

Simon Appelkvist

Tim Vegelius


 

Gruppindelningen är absolut inte skriven i sten. Har ni någon synpunkt får ni gärna höra av er till Anna Westling för en korrigering.

 

Gruppindelning SC 2019

Grupp 1

Vilmer Holm

Arvid Bergengren

Alex Schulz

Marcus Persson

Vidar Andersson

Albin Wennersten

Marcus Mikulic

Hampus Forsström

Hugo Lancehielm

Viktor Petersson

Ludvig Gabrielsson

Felix Björkholtz

Elliot Aron

David Sköldberg

Nitus Linnehav

Nils Linnehav

Vidar Ekdala

 

Grupp 2

Ivar Sönnerholm

Jack Fogelin

Joel Dedobé

Lucas Hesselgren

Malte Hjelm

Meja Vegelius

Natalie Brishäll

Nils Bäck

Noah Hansson

Sigrid Miles

Sixten Karlsson

Ted Nömm

Victor Karlqvist

Emil Josefsson

Elina Thaqi

 

Grupp 3

Albin Jansson

Alexander Petersson

Alma Andersson

Alva Sönnergren

Anton Fogelberg

Edmund Spitza

Ella Rapp

Ellen Sernvik

Emilia WinklerOlsson

Felix Lindmark

Gustav Theng

Johanna Brisshäll

Robin Dedobé

Olle Olofsgård